SANTIAGO (Reuters)-w 2017, największy na świecie producent miedzi-Codelco Chile-ogłosił plan sprzedaży “zielonej miedzi” w cenie premium dla klientów korzystających z bardziej zrównoważonych praktyk, takich jak energia odnawialna i recyklingu wody do cięcia śladu węglowego.   Zdjęcie: logo Codelco, największego na świecie producenta miedzi, jest postrzegane w ich siedzibie w centrum Santiago, Chile 29 marca 2018. REUTERS/Ivan Alvarado/zdjęcie pliku

Projekt ma biegać mieliźnie jednak, wtajemniczeni Codelco i wykonawczej powiedział, jak Górnik sobie sprawę, że walka o zagwarantowanie jej trwałość miedzi po jej lewej kopalni, aby być roztopiony i podjęte na rynek. Bez tego, handlowcy powiedział, wyższe ceny były nieuzasadnione.

Teraz, największy na świecie Górnik cenionego czerwonego metalu powiedział Reuters to spadnie “Zielona miedź” plan pilotowany w jednym z jego mniejszych kopalniach na rzecz szerszej inicjatywy, aby jego produkt bardziej zrównoważony.

Ruch przez wpływowego giganta miedzi może, jeśli się powiedzie, utorować drogę do bardziej znaczących standardów w całej branży zrównoważonego rozwoju dla historycznie wysokiej zanieczyszczających handlu miedzi górnictwa, analitycy powiedział.

Ale porażka z bardziej ambitnych “zielonej miedzi” również stanowi coś z porażki dla Codelco, który jest już zmaga się z min starzenia i niższe ceny miedzi ze względu na amerykańsko-Chiny wojny handlowej.

Jorge Sanhueza, nowopowstały szef zmian klimatycznych i identyfikowalne miedzi Codelco, powiedział Reuters w ekskluzywnym wywiadzie w siedzibie firmy w Santiago, że zamiast dążyć do zapewnienia, że cała jego produkcja, w górę 1 700 000 ton rocznie, może być w ciągu dwóch lat były śledzone i mierzone pod kątem trwałości.

“Musimy uzyskać terminy zatwierdzone przez Zarząd, ale jest to bardziej ambitne niż to, co mieliśmy przed”, powiedział Sanhueza.

Najnowsze oferty Codelco do jazdy zrównoważonej fali jest zaledwie kilka tygodni przed Chile jest ze względu na gospodarzem rocznego szczytu środowiskowego Narodów Zjednoczonych, COP25, w grudniu. Codelco nie ujawniło szacunkowego kosztu wysiłku.

Przemysł ciężki na całym świecie i górników narodu południowoamerykańskiego szczególnie są pod presją rządów i grup ekologicznych do cięcia emisji dwutlenku węgla i uczynić operacje mniej zasobooszczędnych.

Klienci są również wymagający produktów o niższym ślad węglowy, jak dowody naukowe mocowania, że emisje są jazdy zmian klimatycznych.

NIE MARTWIĄC SIĘ O CENĘ-NA RAZIE

Źródło związane ze strategią handlową Codelco powiedział, że pierwotny plan był do sprzedaży “zielonej miedzi” po wyższej cenie, ale inicjatywa ta została odłożona.

Handlowcy miedzi powiedział agencji Reuters, że Codelco walczył, aby móc certyfikować swoją miedź jako identyfikowalne, ponieważ po rudy opuścił kopalni, to jeszcze musiał być napędzany do swoich rynków, i przekształcił się w katody w hutach w dużej mierze zasilany węglem.

“Ponieważ nie było zatwierdzone, w całej branży metodologii (dla zrównoważonego rozwoju) nie byliśmy skłonni zapłacić więcej za tę miedź,” jeden przedsiębiorca, który poprosił o anonimowości, tak aby nie wpływać na jego stosunki handlowe z firmą, powiedział. “Dlatego Codelco musiał kontynuować sprzedaż miedzi bez przyciągania premii.”

Sanhueza potwierdził, że Codelco odłożyć na teraz zróżnicowanie cenowe.

“Mamy skoncentrowaliśmy się w stopniu, aby móc urzeczywistnić kwestię identyfikowalności w krótkim okresie i od tego momentu przenieść się do miedzi, która jest produkowana z niższym ślad węglowy i koszty społeczne”, powiedział.

WYPRZEDZA SWÓJ CZAS

Rachael Bartels, starszy dyrektor zarządzający w firmie doradczej Accenture, powiedział Codelco był “wyprzedza swój czas” z inicjatywy w jednej małej kopalni, ale chęć firmy może nadal dać mu przewagę.

“Potrzebny jest punkt zwrotny i nie jesteśmy jeszcze całkiem tam”, powiedziała Reuters w Londynie.

“Nie mogą uzyskać premii za to, ale mogą stać się preferowanym dostawcą.”

Aby “ślad” jego miedzi, firma ma ustawić 75 parametry, w tym wody i czystej energii, równości płci i zgodności z międzynarodowymi przepisami pracy.

Ponieważ nie ma obecnie żadnego międzynarodowego odniesienia dla zrównoważonej produkcji miedzi, to przeglądowi normy dla innych produktów, takich jak aluminium i stosowane wytyczne z finansowanego przez branżę International Copper Association (ICA), Sanhueza powiedział.

Codelco buduje zakład odsalania $1 000 000 000 do dostarczania swoich operacji na północy kraju, i oceny jego umów energetycznych na sposoby taśmy emisji dwutlenku węgla z nich, choć bez ustalonego terminu na migrację całkowicie do czystej energii, Sanhueza Powiedział.

“Dobrą wiadomością jest to, że taki czy inny sposób, Codelco kontrakty będą dekarbonized”, powiedział.

Górników państwowych stoi kolejne wyzwanie do poprawy poziomu recyklingu wody w swoich procesach produkcyjnych. Chociaż niektóre z jego kopalń na północy Chile mają stawki prawie 90%, że spada do 54% i 62% w jego kluczowych Andina i El Teniente kopalniach.

Jak również jego wewnętrznych celów, Codelco i innych górników zostały powiedziane przez rząd, aby zapewnić konkretne plany redukcji emisji przed reflektorem COP25 przybywa.

W ostatnich tygodniach nastąpił falę ogłoszeń. BHP Group Ltd powiedział, że największa na świecie Kopalnia miedzi, Escondida, będzie działać w całości na energię odnawialną, podczas gdy Anglo American PLC i francuskiego narzędzia engie zaprezentował plany dla ciężarówek napędzanych wodorem.   Pokaz slajdów (2 obrazy)

Juan Carlos Guajardo, szef Santiago doradztwo Plusmining, powiedział przygody Codelco w zielonej miedzi podkreślił, że przemysł wciąż zmaga się z zrównoważonego rozwoju najlepszych praktyk.

“Nadal nie widzę standardu w miejscu”, powiedział.

(Ta historia koryguje nazwę dyrektora Accenture z Rachel do Rachael Bartels)

Sprawozdawczość Fabian Cambero; Dodatkowe raportowanie Pratima Desai w Londynie; Pisanie przez Aislinn Laing; Edycja Lisa Shumaker

Autor: